معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عنوان کرد:

کنگره شهدای لرستان در سال جاری برگزار می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از برگزاری کنگره شهدای این استان تا پایان سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، بهرام ستاری روز یکشنبه در حاشیه نخستین یادواره شهدای دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معلمان با علم و عمل اثبات کردند راه جاودانه شهادت همیشه باز است و امروز  یادواره ۳۳ شهید دانشجومعلم استان برگزار و از خانواده معظم آنان تجلیل و قدردانی شد.
وی افزود: ۳۳ شهید دانشجو معلم لرستان مانندسایر شهدا از بهترین الگوها  برای جامعه هستند که زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان چراغ راه است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: شهدا با جانفشانی و رشادت و حماسه آفرینی در تاریخ کشور ماندگار شدند و ایثار ، از خودگذشتگی و آزادگی را به همه ما آموختند و این شیوه زندگی  برای ما افتخار و تضمین کننده آینده کشور و جوانان است.
وی با بیان این که دشمن دنبال تهی کردن نسل آینده انقلاب اسلامی از آگاهی به ارزش های دینی است، افزود: استکبار جهانی برای خاموش کردن چراغ انقلاب و از بین بردن ارزش های اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و امروز از جنگ اقتصادی به سیاسی، فتنه و نفوذ به جبهه فرهنگی روی آورده است.
ستاری دستنایی یادآورشد: ملت ایران قدردان خانواده شهدا هستند و تبیین اهداف، راه، آرمان های شهدا و نهادینه کردن فرهنگ اصیل عاشورایی و ولایی بین جوانان از سوی خانواده ها برای رهایی از گزند دشمنان و آسیب های اجتماعی ضرورت دارد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان این که تا کنون ۷۰ درصد یادواره ها در بخش کنگره شهدا در استان برگزارشده است، گفت: در این زمینه یادواره‌های مختلف از جمله قشری، موضوعی، شهری، محلی و شهرستانی در لرستان برگزار و یا در حال برگزاری است.