گاز ۳۹ مرکز اداری و دولتی در لرستان قطع شد
گاز ۳۹ مرکز اداری و دولتی در لرستان قطع شد
مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: مصرف گاز یکهزار و ۲۳۴ مرکز دولتی و عمومی استان از ابتدای فصل سرد امسال پایش و شبکه ۳۹ مرکز اداری و دولتی پرمصرف پس از اخطارهای صادره قطع شد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، کرم گودرزی در جمع خبرنگاران افزود: در راستای اجرای بخشنامه وزارت نفت و دستورالعمل ابلاغی از سوی شرکت ملی گاز ایران، نسبت به پایش مصرف گاز دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی استان اقدام و پس از انجام یکهزار و ۲۳۴ پایش، برای ۸۴ مرکز اداری اخطار صادر شد.
وی تصریح کرد: در نهایت گاز ۳۹ مرکز به دلیل عدم رعایت مصرف و بی توجهی به اخطارهای صادره قطه شده است.
گودرزی با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف انرژی از دولت شروع شده است افزود: از تمامی ادارات، سازمان ها و سایر مراکز دولتی و عمومی درخواست می شود با رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه و روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان کار، انجام معاینه فنی، تعمیر وسایل گرمایشی و اقدامات لازم به منظور افزایش بازدهی وسایل گازسوز نظیر نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه ها، نسبت به صرفه جویی در مصرف اهتمام ورزند.
هم اکنون بیش از ۵۸۵ مشترک گاز در لرستان وجود دارد که از این مجموع ۵۴۵ هزار و ۷۶۴ مشترک خانگی، یکهزار و ۹۸۵ مشترک صنعتی و ۲۹ هزار و ۴۷۸ مشترک عمومی هستند و در حال حاضر روزانه بیش از ۱۱ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف می شود که لازم است صرفه جویی در دستور کار قرار گیرد.