دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان آغاز به‌ کار کرد
دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان آغاز به‌ کار کرد

به گزارش گفتار ما ۲۴، رضا مریدی‌ اصل امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه لرستان اجرای چندین برنامه شاخص فرهنگی را در دستور کار داده که یکی از این برنامه‌ها برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر است. وی با بیان اینکه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر پانزدهم آذرماه آغاز و تا پایان آذر […]

139507250958537188953444به گزارش گفتار ما ۲۴، رضا مریدی‌ اصل امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه لرستان اجرای چندین برنامه شاخص فرهنگی را در دستور کار داده که یکی از این برنامه‌ها برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر است.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر پانزدهم آذرماه آغاز و تا پایان آذر ماه ادامه دارد افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت روحیه خودباوری اصحاب رسانه لرستان و امیدآفرینی در جامعه است.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در رابطه با محورهای جشنواره رسانه‌ای ابوذر عنوان کرد: این جشنواره در دو محور اصلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در تمام زمینه‌ها برگزار می‌شود.

وی به لزوم تقویت تولیدات رسانه‌ای در زمینه تبیین، توسعه و نهادینه‌سازی مواضع گفتمان انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: خنثی‌ کردن توطئه‌های رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره ابوذر است.

مریدی اصل عنوان کرد: اصحاب رسانه استان با هرگونه طیف و سلیقه می‌توانند آثار تولیدی خود را در قالب‌های خبر، یادداشت و مقاله، گزارش، عکس، مستند(فیلم و کلیپ)، مصاحبه و انیمیشن به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر ارسال کنند.

وی بیان کرد: تنها آثار تولیدشده از ابتدای سال ۹۷ تا ۱۴ آذرماه در جشنواره مورد داوری قرار می‌گیرد و متقاضیان شرکت در این جشنواره می‌توانند در هر قالب ۲ اثر تولیدی به دبیرخانه ارسال کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: در بخش عکس نیز  عکاسان استان می‌توانند مجموعه عکس‌های خود را در هر بخش و در هر بخش تنها ۱۰ عکس ارسال کنند.

وی با بیان اینکه تمامی عکس‌ها باید اورجینال و بدون دخالت هرگونه برنامه نرم‌افزاری ارسال شود خاطرنشان کرد: آثار تولیدی شرکت‌کنندگان باید در یکی از رسانه‌های مکتوب، مجازی، دیداری، شنیداری دارای مجوز و یا رسانه ملی منتشر شده باشد.

مریدی اصل با بیان اینکه آثار از نظر مالکیت معنوی توسط دبیرخانه جشنواره مورد بررسی قرار می‌گیرد و مسئولیت هرگونه دعوی حقوقی بر عهده ارسال‌کننده اثر است اظهارداشت: آثار مکتوب باید به‌صورت pdf و یا تصویر واضح تمام صفحه ارسال شو.

وی با اشاره به اینکه فعالان حوزه خبرگزاری و پایگاه‌های خبری می‌توانند لینک آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند، افزود: داوران انتخابی از طیف‌ها و حوزه‌های مختلف خبری انتخاب شده‌اند و داوران پس از بررسی در هر بخش یک اثر را انتخاب می‌کنند ضمن اینکه آثار منتخب به جشنواره کشوری ابوذر راه پیدا می‌کنند.

  • خبرنگار: محمد باقر شفیعی