۲۰۰ میلیارد تومان جهت خرید ادوات کشاورزی در نظر گرفته ایم
۲۰۰ میلیارد تومان جهت خرید ادوات کشاورزی در نظر گرفته ایم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: امروزه نیاز داریم که دانش و مهارت خود را در بخش کشاورزی به شکل کیفی ارتقاء دهیم و بخش کشاورزی معشیتی را به بخش اقتصادی پایدار تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، مهندس سید عماد شاهرخی ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حافظی امام جمعه شهرستان دوره چگنی و فرماندار این شهرستان به تبیین مباحث کشاورزی این منطقه در امر تولید و توسعه پرداخت و گفت: شهرستان چگنی دارای ظرفیت های مناسبی در بخش کشاورزی است و ما باید با ارائه طرح و تلاش های مستمر این منطقه که مستعد تولید و توسعه اقتصادی است را تقویت کنیم.
این مقام مسئول درادامه افزود: امروز با این ادواتی که داریم طرح جهش تولید با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان در حال انجام دادن است و به دنبال آن هستیم درجه ضریب مکانیزاسیون را ارتقاء دهیم تا شاهد افزایش میانگین تولید باشیم.
وی تصریح کرد: ما ۲۰۰ میلیارد تومان را برای خرید ادوات در طرح جهش تولید از اعتبارات ۱۴۰۰ در نظر گرفته‌ایم که تا به امروز ۷۰ دستگاه راخریداری شده که تقریباً به ارزش ۷۰ میلیارد تومان و از این تعداد ۵ دستگاه در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار داده ایم.
سید عماد شاهرخی در ادامه گفت: خوشبختانه با بررسی‌های که در طرح ۵ ساله جهش تولید در دیمزارها داشته ایم در برداشت امسال در مزرعه در همین سال به طور میانگین ۲۵۰۰ کیلوگرم برداشت کردیم که ۲۰ درصد از میانگین سایر مزرعه ها که از زیر پوشش این طرح هستند بالاتر است و امیدوارم که سال های آینده ادوات ما بیشتر شود و کشاورزان به توصیه های مروجین ما عمل کنند تا شاهد افزایش تولید در مزارعه باشیم.