۲۴۰ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در لرستان تأمین شده‌است
۲۴۰ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در لرستان تأمین شده‌است
معاون وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۳۴ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن در کشور تعیین و نهایی شده‌است، گفت: ۲۴۰ هکتار زمین برای اجرای این طرح در لرستان تأمین شده‌است.

ارسلان مالکی پیش‌از ظهر امروز در بازدید از زمین ۴۰ هکتاری الفت‌آباد دلفان که برای طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده‌است، اظهار داشت: حدود ۳۴ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در کشور تعیین و نهایی شده‌است.

وی افزود: تأمین زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در لرستان به‌دلیل توپوگرافی سخت جغرافیایی و الحاق شهرهای این استان به اراضی ملی به‌سختی امکان‌پذیر است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی عنوان کرد: توافق با مالکان بخش خصوصی و استفاده از اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی ازجمله راهکارهای تأمین زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در لرستان است.

وی با بیان اینکه ۲۴۰ هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در این استان تأمین شده‌است، بیان کرد: احداث ۲۵۰۰ واحد مسکونی در خرم‌آباد شروع شده‌است.

مالکی با تأکید به اینکه احداث ۷۰۰ واحد مسکونی در منطقه الفت‌آباد دلفان شروع‌ شده‌است و بخشی از این واحدها در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: کارهای نهایی این اقدام در دستور کار است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی لرستان ابراز کرد: ما هیچ چاره‌ای نداریم که از اراضی دانشگاه این استان برای تأمین زمین در خرم‌آباد استفاده کنیم.

مالکی اظهار داشت: تولید ۴ میلیون واحد مسکونی در چهار سال یک تکلیف قانونی است، همه این مسکن‌ها منحصر به اراضی دولتی نیست و بخشی از احداث واحدهای مسکونی مربوط به بخش‌هایی مانند روستایی و بافت‌های فرسوده است.

وی افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سازمان ملی زمین و مسکن در چهار سال ساخته می‌شود که تأمین زمین برای احداث این واحدها در دست اقدام است.