۲۵۰ نیرو محیط بان در اولویت استخدام سازمان محیط زیست هستند
۲۵۰ نیرو محیط بان در اولویت استخدام سازمان محیط زیست هستند
رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: امسال ۳۵۰ نیرو در سازمان محیط زیست استخدام خواهند شد که ۲۵۰ نفر محیط بان و یکصد نفر نیز کارشناس خواهند بود.

به گزارش گفتار ما ۲۴، علی سلاجقه با بیان اینکه در استان لرستان شاهد کارهای الگویی خوبی برای کشور بودیم که جای قدردانی دارد، اظهار داشت: باید همگی در جهت فرهنگ سازی محیط زیست حرکت کنیم هرچند که مردم همیشه نسبت به حفظ محیط زیست از مسئولین جلوتر بوده اند.
وی با بیان اینکه صنایع لرستان همکاری خوبی با محیط زیست دارند و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد، افزود: از توسعه ای که همسو با طبیعت باشد حتما حمایت خواهیم کرد و معتقدیم که توسعه باید گره گشای مسائل اقتصادی و زیرساختی باشد.
سلاجقه یکی از زیرساختی ترین مسائل کشور را محیط زیست دانست و بیان کرد: در بازدیدی که از مجموعه پتروشیمی خرم آباد داشتیم هم کار فرهنگی خوبی در این مجموعه صورت گرفته بود و هم مسئولیت های اجتماعی را به خوبی انجام می دهند و نماد بسیار خوبی برای سایر صنایع هستند.
به گفته رئیس سازمان محیط زیست کشور مردم استان لرستان هویتی به درازای زاگرس و بیشینه ای به تاریخ ایران دارند و این مردم شهیدپرور در مسائل زیست محیطی نیز پیش رو هستند.
سلاجقه با اشاره به افتتاح مرکز پایش تصویری مناطق زیست محیطی لرستان،گفت: این سیستم زنگ خطری برای شکارچیان است و امیدواریم که آنها نیز خود را به شکاربان محیط زیست تبدیل کنند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص کمبود محیط بان در لرستان، تصریح کرد: امسال ۳۵۰ نیرو در سازمان محیط زیست استخدام خواهد شد که ۲۵۰ نفر محیط بان و یکصد نفر نیز کارشناس خواهند بود.
رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: در فراخوان استخدامی حتما تاکید داریم محیط بانان از روستاهای خود منطقه و بومی آنجا باشند و استان لرستان از لحاظ تعداد نیرو قطعا در اولویت مناسبی خواهد بود.