۲ میلیون خرید از طریق سامانه «کابوک» ‌در لرستان ثبت شد
۲ میلیون خرید از طریق سامانه «کابوک» ‌در لرستان ثبت شد
رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: سال گذشته نزدیک به دو میلیون نفر از طریق سامانه « کابوک»‌ کار خرید محصولات مرغ گوشتی خود را انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید عماد شاهرخی در جلسه وبیناری تنظیم بازار محصولات کشاورزی‌ اظهار کرد :میزان جوجه ریزی لرستان در اسفندماه سال گذشته دو میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه بوده و در فروردین ماه نیز تاکنون میزان ۷۶۳ هزار قطعه صورت گرفته است، که این اقدام لرستان را از این حیث به یکی از استانهای موفق کشور تبدیل کرده است.

وی افزود: میانگین تولید روزانه ی گوشت گرم سفید استان در سال گذشته میزان ۲۰۵ تن بود که روزانه حدود ۹۵ تن مازاد مصرف استان به سایر نقاط کشور ارسال شده است.

شاهرخی به نحوه استفاده از سامانه “کابوک”در رصد و پایش زنجیره تولید تا مصرف مرغ گوشتی اشاره کرد و گفت:در راستای حمایت از تولید و مصرف کنندگان‌ به کمک این سامانه، واسطه ها را حذف و زنجیره تولید مرغ از مرغداری، کشتارگاه، حمل و توزیع، کنترل و مدیریت کردیم.

وی ادامه داد: از مزایای خرید از طریق این سامانه جلوگیری از عرضه خارج از شبکه، توزیع عادلانه در سطح کل استان، عرضه با قیمت تنظیم بازاری است که همین مزایا باعث شد در سال گذشته نزدیک به دو میلیون نفر از طریق این سامانه کار خرید خود را انجام دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در پایان گفت: در زمینه توزیع گوشت منجمد علاوه بر توزیع گسترده گوشت منجمد، میزان ۲۵ تن گوشت گرم گوساله نر جوان با همکاری اتحادیه دامداران لرستان کشتار و با ۲۰ درصد زیر قیمت بازار در سطح استان عرضه شد که طی روزهای آینده این کار مجدد از سر گرفته خواهد شد.