۵۰۰ نفر عوامل اجرایی در شهرستان های لرستان آماده خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند
۵۰۰ نفر عوامل اجرایی در شهرستان های لرستان آماده خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی هستند
مدیرکل میراث‌فرهنکی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اسکان بیش از هشت هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان خبر داد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، عطا حسن‌پور با اعلام این خبر گفت: در ایام نوروز ۱۴۰۲ در مراکز اقامتی آموزشی و رفاهی وابسته به آموزش و پرورش، روزانه ظرفیت اسکان هشت هزار نفر مسافر وجود دارد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر لرستان اظهار کرد: به منظور اسکان مسافران نوروزی در سطح استان، ۱۰ پایگاه فعال اسکان، ۱۶۵مدرسه با هزار و ۵۸۶ کلاس و ۶ مرکز خانه معلم با ۱۱۴ اتاق ویژه مهیا شده و همه کلاس‌ها نیز مجهز به امکانات رفاهی مانند فرش، یخچال، تلویزیون و… هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران نوروزی بیان داشت: در همین راستا به منظور اسکان بهتر هموطنان آموزش‌های لازم به مدیران مدارس، سرایه‌داران و سایر عوامل اجرایی اسکان ارائه می شود.

حسن‌پور اظهار کرد: زیباسازی محیط آموزشگاه‌ها، شستشوی مدارس و تجهیز کلاس‌ها با امکانات رفاهی و گرمایشی از جمله اقداماتی است که پیش از شروع مسافرت‌های نوروزی انجام خواهد شد.

او ادامه داد: دو پایگاه فعال اسکان نیز در مرکز استان مستقر هستند و در مجموع ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی در شهرستانهای بروجرد، الیگودرز، دورود، الشتر، نورآباد، ازنا، کوهدشت و پلدختر آماده خدمت‌رسانی هستند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان لرستان با بیان اینکه نوروز گذشته در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانوار را در مراکز اقامتی آموزش و پرورش لرستان اسکان داده شدند اضافه کرد: در مجموع ۲۳ درصد از کل مسافران نوروزی از مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان استفاده کردند که پیش بینی می‌شود نوروز پیش رو نیز با هزار و ۵۸۶ کلاس و ۶ خانه معلم، روزانه ۸ هزار مسافر نوروزی در این مراکز اسکان داده شوند.