توسعه نیافتگی، بیکاری و فقر درد مشترک همه مردم و مسئولین است/ استاندار لرستان
توسعه نیافتگی، بیکاری و فقر درد مشترک همه مردم و مسئولین است/ استاندار لرستان

به گزارش خبرنگار گفتار ما، سید موسی خادمی در  سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه خرم‌آباد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ماهیت استکبار و استبداد ستیزی داشته و حامی حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است. وی با بیان اینکه خواسته و شعار مردم در دوران مبارزه استقلال و استبداد ستیزی بود، بیان داشت: ملت نمی‌خواست تحت سلطه […]

photo_2018-02-16_12-45-50به گزارش خبرنگار گفتار ما، سید موسی خادمی در  سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه خرم‌آباد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ماهیت استکبار و استبداد ستیزی داشته و حامی حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

وی با بیان اینکه خواسته و شعار مردم در دوران مبارزه استقلال و استبداد ستیزی بود، بیان داشت: ملت نمی‌خواست تحت سلطه بیگانگان منافعشان تنظیم شود چون می‌دانستند آنان خوی استکباری دارند و به‌ دنبال منافع خود هستند.

استاندار لرستان تصریح کرد: فردی با حضور نامشروع خود حقوق مردم، آزادی و اخلاق را خدشه‌دار کرده بود بنابراین آنان رفع استبداد و رسیدن به آزادی را سرلوحه خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مردم به این نتیجه رسیدند که حاکم بر سرنوشت خویش باشند و این حاکمیت در باورهای عمیق و باورهای فطری برخاسته از مکتب اسلامی و مردم سالاری دینی است.

خادمی با بیان اینکه در حوزه سیاسی استقلال برقرار است، خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی و فرهنگی، دستیابی به آرمان‌های امام راحل و تاکید مقام معظم رهبری بر شعار اقتصاد مقاومتی در جهت استقلال باید بیشتر تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی بهترین حکومت‌های مردم سالاری است، گفت: با تاکید بر رهنمود‌های رهبری در تحقق مردم سالاری دینی باید بیشتر تلاش کنیم و نظام با حفظ ماهیت دینی و مردمی پیشرفت کند.

استاندار لرستان با اشاره به حضور مردم لرستان در همه صحنه‌های سخت مبارزه با طاغوت و جنگ تحمیلی اظهار داشت: شما با تقدیم شهیدان به اسلام و انقلاب در استقرار نظام اسلامی اوج وفاداری خود را بار دیگر با حضور تماشایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نشان دادید.

مقام ارشد استان از حضور تماشایی مردم در این راهپیمایی بزرگ تقدیر و تشکر کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با تمام توان تلاش می‌کند در راستای توسعه و پیشرفت کشور و استان گام بر‌دارد.

استاندار لرستان در ادامه به افتتاح پروژه‌های دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: ۱۷۶۰ پروژه در استان با اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان در دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

وی یادآور شد: از این تعداد فقط ۴۰ پروژه کلنگ زنی و مابقی افتتاحی بودند.

خادمی با بیان اینکه تعداد زیادی پروژه‌های نیمه تمام داریم که بعد از دهه ۸۰ شروع شده‌اند، بیان داشت: بیشتر از ۱۰۰ پروژه مهم مشخص شده که باید با همت مردم عزیز و تلاش مسئولین آنها را به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: در صورت به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها شاخص‌های اقتصادی و جایگاه اقتصادی استان در کشور تغییر خواهد کرد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه استان‌های دیگر در راستای توسعه خود تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما باید بیشتر و سریع‌تر تلاش کنیم تا بتوانیم بخشی از جا‌ماندگی با دیگر مناطق را جبران کنیم.

خادمی در ادامه افزود: بخشی از این کار به عهده کارگزاران دولت است و قسمت عمده و مهم آن به نقش مردم در جذب و حمایت سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال در راستای توسعه استان بستگی دارد.

مقام ارشد استان با بیان اینکه دولت توانایی اشتغال در دستگاه‌های دولتی را برای همه جوانان ندارد، بیان داشت: باید با کارآفرینی، سرمایه‌گذاری، کشاورزی و مساعدت مردم محیط کسب و کار را ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر کنار گذاشتن اختلافات سلیقه‌ای در راستای پیشرفت استان و سهیم بودن در کیک بزرگ اقتصاد ملی تصریح کرد: باید با همدلی و همکاری تمام ارکان نظام در جهت توسعه، ایجاد اشتغال و بهبود اوضاع اقتصادی استان گام برداریم.

خادمی اظهار داشت:توسعه نیافتگی، بیکاری و فقر درد مشترک همه مردم و مسئولین است و باید تلاش کنیم بر این دشمن بزرگ غلبه کنیم.